FAQ, czyli o tym, jak zamawiać.

Jestem, żyję, działam! Nawet bardziej niż się spodziewałam. Stąd ta moja permanentna nieobecność tutaj. Tak wiem, miało być regularnie, na bieżąco, etc, etc, bo to podstawa dobrego blogowania i prowadzenia własnego biznesu w sieci. Ale, kurczę, tak mnie zaskoczyliście w tych ostatnich miesiącach (pozytywnie oczywiście), że nie mogę się wygrzebać z zamówień i dosłownie każdą wolną chwilę poświęcam na malowanie portretów! Dlatego dzisiaj będą konkrety. Ten post to będzie takie FAQ, czyli pytania, które dostaję od Was najczęściej i cała gama informacji o tym, jak zamawiać od A do Z. To co? Zaczynamy? 

Nr jeden w zestawieniu najbardziej popularnych pytań to:

 • Od czego mam zacząć składanie zamówienia?

Po pierwsze, na co naprawdę bardzo mocno Was uczulam, zanim zdecydujecie się złożyć zamówienie, zachwyceni jakimś portretem – poświęćcie proszę dwie minuty na przejrzenie mojej galerii. Zerknijcie w jakim stylu tworzę prace i zastanówcie się, czy Wam on odpowiada. Większość portretów wrzucam do sieci. Czy to na fb, czy na Instagram, a nawet tutaj, w zakładce „oferta”, znajdziecie galerię moich prac.

Unikniecie w ten sposób rozczarowania, jeśli świadomie podejmiecie decyzje o skorzystaniu z moich usług. 

 • Gdzie najlepiej napisać jeśli chcę zamówić portret?

Jeśli już zdecydujecie się do mnie napisać, możecie to zrobić na kilka różnych sposobów;

Na Facebooku Porysowane

Na Instagramie porysowane_

Mailowo kasia@porysowane.com.pl

Wyślę Wam wówczas link z ofertą  i cennikiem. Tam znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego, w jakim stylu możecie zamówić portret. Jeśli już zdecydujecie się na któryś rodzaj, piszecie i ustalamy szczegóły. 😉

 • Czy mam ci wysłać jakieś zdjęcia osób, które mają być namalowane?

Oczywiście! Cechy charakterystyczne osób portretowanych (takie jak kolor włosów, postura, to czy nosi okulary) to podstawa, na której opieram pracę. Dodatkowo zawsze też proszę o parę informacji, takich jak: jakie relacje wiążą osoby, które mają się znaleźć na rysunku. Tzn. kto jest mamą, kto wujkiem, a kto kuzynką ciotki po kądzieli. Po drugie, czy portret ma być malowany na jakąś specjalną okazję – ślub, rocznicę, urodziny itp. Jeśli będziecie chcieli, możecie szepnąć mi też parę słówek na temat konkretnych osób. Np. to że brat jest muzykiem, siostra lubi tulipany, a mama książki Grocholi. Zawsze mnie to trochę przybliży do osób, które przyjdzie mi dla was uwieczniać 🙂 

 • Czy jeśli na portrecie ma się znaleźć kilka osób muszę wysłać ci ich wspólne zdjęcie?

Nie. Zdjęcia jak najbardziej mogą być osobne. Najważniejsze, by były po prostu wyraźne, tak bym mogła dostrzec jak najwięcej charakterystycznych cech danej osoby. 

 • Czy cena portretu jest uzależniona od tego ile osób się na nim znajduje?

Jeśli na portrecie ma się znajdować mniej niż 6 osób cena jest stała. Od 7 wzwyż, za każdą dodatkową cena to 20 zł.

 • Ile będę czekać na realizację?

Czas oczekiwania to maksymalnie 3-4 tygodnie. Jeśli coś miałoby się przedłużać, to z pewnością o tym poinformuję. Możemy się też umówić na konkretny deadline i wtedy wiem, że do tego i tego czasu na pewno muszę zdążyć. 🙂

 • Czy realizujesz tylko portrety z oferty, czy mogę zamówić coś specjalnego?

Jeśli masz inny pomysł na zrealizowanie portretu, możemy się umówić na zamówienie specjalne. Wtedy szczegóły i cenę ustalamy indywidualnie. 

 • Czy zawsze malujesz postacie tylko z zamkniętymi oczami?

Głównie tak. Jeśli chcesz by było inaczej – napisz. 

 • Czy jeśli zamówię większa liczbę portretów, mogę liczyć na cenę promocyjną?

Niestety nie. Ceny są stałe i nie podlegają negocjacji. 

 • Czy mogę zamówić portret z pieskiem, kotkiem, świnką morską? 

Jasne! Wasze pupile są przecież częścią rodzinki! Zawsze chętnie je uwieczniam. 

 • Czy istnieje możliwość wysyłki?

Jak najbardziej. Wysyłam kurierem Inpost na adres lub paczkomat. Wówczas do ceny portretu trzeba doliczyć jeszcze koszt transportu. Adres 16zl, paczkomat 13 zł. 

Osobiście można odebrać zamówienie na terenie Zielonej Góry lub Szprotawy. 

 • Jak wygląda płatność? Czy mam wpłacać jakaś zaliczkę?[

Przy składaniu zamówienia podam swój nr konta. Jak tylko wpłyną pieniądze, zamówienie zostaje zatwierdzone, zapisane przeze mnie i czeka na realizację.

Mam nadzieję, że udało mi się tutaj zebrać całą wiedzę na temat składania zamówień na „porysowane portreciki”. Jeśli nurtują Was jednak jeszcze jakieś pytania – piszcie, a ja zaktualizuję post. 🙂 Możecie pisać i zaklepywać terminy, bo przyznam szczerze, że sierpień trochę pęka mi już w szwach, początek września szykuje się zapracowany, a za pasem jeszcze urlop i remont. Dlatego, jeśli już teraz zastanawiacie się nad porysowaną pamiątką możemy się umawiać już nawet na najbliższe miesiące.

Tymczasem teraz idę dopić kawę w spokoju i dokończyć pakowanie.

Bajo i do napisania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *